Göbek Nasıl Eritilir | Göbek Eritme Yöntemleri

Sezeryan Sonrası Göbek Eritme Egzersizleri

09.12.2018
81
Sezeryan Sonrası Göbek Eritme Egzersizleri

Doğum sırasında alınan kilolar birçok kadının ortak problemidir. Çoğu kadın doğumdan sonra bu kilolardan kurtulmanın yollarını araştırır. Aslında gebelik sonrasında doğum ile birlikte vücut kısa zamanda kendini toparlamaya başlamaktadır. Bu süreçte en azından sezeryan dikişleriniz tamamen iyileşinceye kadar düzenli beslenme ve emzirme yolu ile fazla kilolarınızı atmaya başlayabilirsiniz. Sezeryan sonra göbek egzersizleri dikişleriniz tamamen iyileştikten ve ağrılarınız geçtikten sonra deneyebileceğiniz bir yöntemdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta egzersize başlamak için doğru zamandır. Tamamen iyileşmeyi beklemenizi öneririz.

Sezeryan sonrası en çok yakınılan konulardan birisi göbek sarkmasıdır. Bu durumun estetik açıdan rahatsız edici bir seviyeye ulaşmaması için beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek önemlidir. Elbette ki vücut eskiye oranla daha fazla özen isteyecektir. Vücudunuzu eski formuna getirmek için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de spor ve egzersizdir. Vücutta biriken yağların atılması için düzenli olarak egzersiz uygulanmalıdır.

Sezeryan Sonrası Göbek Eritme Hareketleri

Mekik Hareketi

Göbek bölgesinde oluşan fazla yağlanma ve sarkma gibi durumlara en etkili egzersiz mekik hareketidir. Sezeryan sonra egzersiz hareketleri olarak mekik çekmeyi uygulayabilirsiniz. Mekik çekerken ellerinizi başınızın arka tarafında birleştirmek yerine başınızın yan tarafına kulak hizasını kapsayacak şekle getirin.

Eller Yukarı Hareketi

Düz bir zemine sırtınız yere paralel olacak şekilde uzanın. Bacaklarınızı bükün ve ayaklarınızın altı yere gelecek şekilde tutun. Vücudunuzu hafifçe yukarı doğrulturken ellerinizi de yukarı kaldırın. Aşağı doğru inerken nefes alın, ellerinizi yukarı doğru kaldırırken de nefesinizi verin. Bu hareketi günlük olarak en az 2 set şeklinde tekrarlayın.

Push-up Hareketi

Her ne kadar farklı bir hareketmiş gibi algılanan bir ismi olsa da bildiğiniz şınav çekmekten bahsediyoruz. Bu hareketi uygularken dirsekleriniz yere değecek şekilde uzanın. Ellerinizden değil,kolunuzdan destek almış olacaksınız.

Göbek yağlarından kurtulmak için uygulayabileceğiniz en doğal egzersiz yürüyüştür. Sezeryan sonrası göbek eritme yöntemi olarak haftada en az 3 gün açık hava yürüyüşünü tercih etmenizi öneririz. Yürüyüş yapmak sadece göbek yağları için değil, tüm vücut kaslarını çalıştırmak için etkili olacaktır. Son olarak egzersiz hareketlerini haftada enaz 3 gün 2’şer set şeklinde ve her set 10 kez tekrarlayarak uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz göbek eritme yöntemleri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.