Göbek Nasıl Eritilir | Göbek Eritme Yöntemleri

Hızlı Göbek Eritme Egzersizleri

Hızlı Göbek Eritme Egzersizleri

Kilo dengenizi bulmak ve çabuk bir şekilde hızlı göbek eritme egzersizleri hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız daha ne bekliyorsunuz? Bu yazımızda, sağlıklı ve dengeli göbek eritme egzersizleri hakkında önerilerimizle sizlere destek olacak ve dilediğiniz formu yakalamanız için elimizden geleni yapacağız. Öncelikle, sağlıklı bir bedenin temel şartının beslenme alışkanlığından geçtiğini vurgulamalıyız. Yapacağınız spor ve egzersizlerin kalori ve gıda ihtiyacını doğru ve dengeli bir şekilde karşılamak adına kendinize beslenme programı ayarlamalısınız. Beslenme önerileri olarak sizlere yardımcı olmak adına aşağıdaki yazımızı titiz ve dikkatli bir şekilde incelemeli ve sonrasında vereceğimiz egzersiz hareketlerini harfiyen uygulamalısınız.

Hızlı Göbek Eritmek İçin; Beslenme

 • Sabah kalkarken haftanın her günü 1 bardak su içerisine 10 damla limon ve 1 kaşık bal koyarak içmelisiniz.
 • Ter atabilmek ve temiz hava solumak adına sabah sporunda 30 ile 40 dakika arasında tempolu olacak şekilde yürüyüşler yapmalısınız.
 • Hızlı göbek eritmek için spor yaptıktan hemen sonra sabah duşunuzu alabilirsiniz. Kabak lifi ya da ipek kese yardımı ile göbek, kalça, bel ve basen bölgelerinizi fırçalayabilirsiniz. Biberiye yağı, melisa yağı, susam ve kekik yağı ile de bu bölgelerinize masaj yapabilir ve vücudunuzu dinlendirebilirsiniz.
 • Kahvaltı konusunda sert şeftali ve kabuklu yeşil elma tüketmeye özen göstermelisiniz.
 • Ara öğünde 2 parmak kadar taze dil peyniri yeterli olacaktır.
 • Öğle vakitlerinde derisiz bol roka, taze soğan ve yeşil salata ile birlikte 1 porsiyon civarında pişmiş tavuk yiyebilirsiniz.
 • 3 civarı ara öğünde 2 3 adet yulaflı bisküvi öneriyoruz.
 • 5 civarı ara öğünde 1 tane kabuklu yeşil elma tüketin.
 • Akşamları ise; mevsim salatası, 1 dilim tam ekmek ve 4, 5 kaşık zeytinyağlı fasulye yiyebilirsiniz.
 • Geceleri yağsız ya da ılık süt önerilmektedir. Aynı zamanda, kiraz sapı, avokado yaprağı, mısır püskülü ve yeşil çay ile karışım yaparak sağlıklı bir içecek elde edebilirsiniz.

Hızlı Göbek Eritmek İçin; Bel Kasları Mekik Hareketi

 • Bir kolunuzu, diğer tarafta dizinize doğru bükülmüş olan kolunuza seri ve sık hareketler eşliğinde yakınlaştırmaya çalışmalısınız. Bu hareketin, seviyeniz ve dayanıklılığınız oranında gayret istediği bilinmektedir. Diğer kolunuzu değiştirerek aynı hareketi denemeli ve karınızı yan bölgelerinde bulunan kaslarınızı harekete geçirmelisiniz. Göbek eritmek için egzersiz hareketleri arasında oldukça önemlidir.

Hızlı Göbek Eritmek İçin; Yan Mekik Hareketi

 • Sağ tarafa doğru uzanmalı ve sağ elinizi sağ kulağınızın üst bölgesine değecek şekilde ayarlamalısınız. Daha sonra sol elinizi belinizin soluna getirerek, sol dirseğe yaklaştırmalısınız. Belin sağı ile sol elinizi hafif bir şekilde tutmaya çalışmalısınız. Hızlı bir şekilde sağ ayağınızı sağ kolunuzla yakınlaştırmalı ve en az 60 kez bu hareketi tekrarlamaya özen gösterin.

Hızlı Göbek Eritmek İçin; Popo Hareketi

 • Sol dizinizin üstüne yatmalı ve ayaklarınızı dik bir şekilde kaldırabileceğiniz maksimum seviyeye kaldırdıktan sonra tekrar aşağı indirmelisiniz. Göbek eritmek egzersiz olarak oldukça faydalı olan bu harekette dizinizi fazla bükmeyin. Aynı hareketi diğer tarafla yapmalı ve 30 ile 40 arasında tekrar etmelisiniz. Bu hareketin popo ve çevresindeki bölgelerde ortaya çıkan yağları azalttığı bilinmektedir.

Hızlı Göbek Eritmek İçin; Sopalı Hareketi

 • Elinize bir sopa almalı ve ensenize dayadıktan sonra ellerinizle kenetlemelisiniz. Daha sonra kalçadan hareket halinde kalçanızı sola ve sağa hareket ettirmelisiniz. Bu hareketin, hem göbek erimesine hem de yan bölgedeki yağların yok olmasına katkısı olacaktır.

Hızlı Göbek Eritmek İçin; Mekik Hareketi

 • Sabah ve akşam olmak üzere 50 kez karnınızı zorlayarak bu işlemi yapmalısınız. Karın kaslarını güçlendirmesi ve göbek bölgesindeki yağları eritmesiyle mekik işleminin büyük avantajları bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz göbek eritme yöntemleri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.