Göbek Nasıl Eritilir | Göbek Eritme Yöntemleri

Ev İşi Yaparken Göbek Eritmek Mümkün mü?

Ev İşi Yaparken Göbek Eritmek Mümkün mü?

Ev hanımlarının en çok dert ettiği problemlerden birisi fazla kilolardır. Gerek mutfakta geçirilen sürenin etkisi ile fazla atıştırmalıklar, gerekse hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle biriken kilolar ev hanımlarının ortak noktasıdır. Bu aşamada aslında dert etmek ve ‘’Kilo veremiyorum’’ ön yargısı ile tüm kapıları kapatmak yerine yaşam kalitesinde ufak değişimler yapmak en güzel başlangıç olacaktır. Ev işi yaparken göbek eritmek mümkün mü sorusuna yanıt arayanlar için birkaç önerimiz var. Öncelikle işe beslenme düzeninizi değiştirerek başlayabilirsiniz. Gün içerisinde sıkıntıdan, stresten kaçırdığınız öğünleri düzene bindirmeniz gerekiyor. Kahvaltıyı atlamamalı, öğünlerinizde mutlaka sağlıklı besinlere yer vermelisiniz. Ayrıca yemekleri hazırlarken ‘’Acaba pişmiş mi ya da tuzu da eksik mi’’ sorularına yanıt aramak için yemekten önce ipin ucunu kaçırmayın.

Ev İşi Yaparken Uygulanabilecek Göbek Eritme Yöntemleri

Ev işi yaparken göbek eritilir mi demeyin.  Birkaç ufak detaydan bahsettiğimizde bunca zamandır neden uygulamadığınızı düşüneceksiniz. Ev işi yaparken göbek eritme yöntemleri konusunda sizlere önerilerimiz şunlar;

  • Evi süpürürken dimdik durmak yerine bazen eğilip, bazen yukarı doğru kalkabilirsiniz. Bu işlem karın kaslarınızı çalıştırmada fayda sağlayacaktır.
  • Evi paspas yapmak yerine normal bir havlu ya da bez parçası ile yere eğilip silmenizde fayda var. Bu sayede hem daha fazla kalori yakacak, hem de tüm vücut kaslarınızı çalıştıracaksınız.
  • Çamaşır ve ütü gibi işlerinizi öğle saatlerine bırakarak vücudunuzun daha da ısınmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle gün içerisinde kendinizi enerjik hissedeceğiniz sürelerde bu işleri yaparak daha fazla yağ yakımını artırabilirsiniz.
  • Camları silerken altınıza sandalye koymak yerine ulaşabildiğiniz en üst noktaya kadar ayaklarınızı kaldırarak silmeye çalışın. Bu sayede karın kaslarınızı ve kol kaslarınızı mükemmel şekilde çalıştırabilirsiniz.
  • Toz alırken hareketli müzikler açarak dans edebilirsiniz. Kolay göbek eritme egzersizlerini toz alma sırasında uygulayarak bu işi egzersize dönüştürmeniz mümkün.
  • Bulaşıkları makineye dizme esnasında vücudunuzu tamamen yere dik şekilde eğerek yerleştirin ve kalkarken de yine dik pozisyonda kalkın. Özellikle makineye bulaşık dizerken eğil, kalk sistemi ile göbek bölgenizdeki hareketlenmeyi artırabilirsiniz.

Ev işi yaparken göbek eritme egzersizleri ile kısa sürede hem kilolarınızdan kurtulabilir, hem de ev işlerini amacınıza odaklanarak daha keyifli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz göbek eritme yöntemleri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.